فرماندار کوهرنگ اگر شهامت دارد مناظره کند

کد خبر: 1421-20817 گروه: یادداشت
چهارشنبه, 17 آبا 132 15:39
فرماندار کوهرنگ اگر شهامت دارد مناظره کند

حمیرا رحیمی

هم‌نوایی با جریان آلبانی هنر دولتمردان سیزدهم نیست

 

قابل انکار نیست که دولت و شخص سیدابراهیم رییسی تلاش‌های وافری برای بهبود وضعیت کشور انجام داده و در این بین توفیقات قابل توجهی هم حاصل شده و متناظر با آن این توفقیات کم و بیش در هریک از استانهای کشور نمود داشته است هرچند در برخی استان‌ها از نمود کمتری برخوردار بوده اما با این وجود تلاش همه مسئولان و دلسوزان ملی و استانی را قدر دانسته و در ادامه برای توفیقات روزافزون آنها دعای خیر داریم اما اینکه برای برجسته کردن مزیت‌های دولت کنونی، به دولت‌ها و مسئولان قبلی تاخته و اظهاراتی غیرملموس مطرح شود، بزرگترین ضربه به شخص رییس‌جمهور و دولت وی خواهد بود.

چراکه می‌توان در چهارچوبی درست و منطقی خدمات دولت را برشمرده و حتی مقایسه درستی با شرایط گذشته انجام داد و در این میان به مشکلات ساختاری که بر سر کشور سایه افکنده و از پیشینیان به ارث رسیده هم صحبت کرد اما مقایسه‌های غلط و اشاره به مسائل غیرملموس مردم را ناامید و بدگمان خواهد کرد.

تخریب و هتاکی علیه مدیران و کارشناسان و دلسوزان در دولت‌های قبلی در حالیست که قرارگاه مشابه این جریان در آلبانی همین کار را برای ضربه زدن به نظام و با بودجه دشمن انجام می‌دهد. رهبر معظم انقلاب بارها و بارها در سخنان صریح خود بر لزوم رعایت اخلاق، پرهیز از سیاه‌نمایی و تخریب تذکر داده‌اند اما برخی مسئولان علی‌رغم اینکه خود را ولایی می‌دانند و معاونان آنها با انداختن چفیه بر گردن و نصب عکس رهبر معظم انقلاب و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بر سینه، جلوی دوربین صدا و سیما خودنمایی می‌کنند نه تنها به این توصیه معظم‌له پایبند نبوده و در محافل و سخنرانی‌ها اقدامات و خدمات سالهای گذشته را با وجود همه ایرادات و انتقاداتی که به آن وارد می‌دانیم، تخریب می‌کنند بلکه اقدامات مثبت مدیران وقت را نیز به نام خود تمام می‌کنند.

نمونه چنین رفتاری را بارها از شهباز اکبری فرماندار کوهرنگ شاهد بوده‌ایم. این مقام ارشد اجرایی شهرستان، خدمات و اقدامات شاخص دولت قبل را به نفع خود مصادره می‌کند و ضعف‌ها و نقایص را در بوق و کرنا کرده و عنوان می‌کند که مسئولان قبلی شهرستان ناکارآمد بوده و کاری برای مردم منطقه انجام نداده‌اند.

این اظهارات بی‌اساس که رنگ و بوی سیاه‌نمایی دارد فرماندار سابق شهرستان را بر آن داشته تا با دعوت از فرماندار کنونی به مناظره، به تبیین درست خدمات و اقداماتی که در سالهای گذشته در این شهرستان انجام شده است بپردازد و اجازه ندهد بذر ناامیدی در دل مردم منطقه نسبت به خدمات نظام و انقلاب اسلامی کاشته شود.

مرتضی زمانپور در نامه‌ای سرگشاده شهباز اکبری را به مناظره دعوت و اعلام آمادگی کرده است که در هر مکانی که فرماندار فعلی حاضر باشد در این هماورد خدمات و اقداماتی که در سالهای گذشته در منطقه شکل گرفته است را در یک فضای منطقی تبیین کند.

حال منتظر هستیم ببینیم شهباز اکبری علی‌رغم سیاه‌نمایی‌هایی که علیه مدیران سابق این شهرستان به راه انداخته شجاعت آن را دارد که با حقایق روبرو شود یا همچون گذشته عادت دارد در فضایی یک طرفه، دیگران را تاخت بزند و عملکرد پرحاشیه و پرحرف و حدیث خود و اطرافیانش را مثبت و بزرگ جلوه دهد.

البته شاید چندان حرجی بر آقای فرماندار نباشد چراکه شهباز اکبری دقیقا رویه استاندار را در پیش گرفته است و چندان به منتقدان پاسخگو نیست و با کشیدن دایره محدودی دور خود و معدود نزدیکانش، به ظن خود حاشیه امنی برای خود ایجاد کرده و فعالان و دلسوزان استان را در این دایره راه نمی‌دهد و از مشورت‌ها و پیشنهادات هیچ کس در پیشبرد بهتر امور بهره‌گیری نمی‌کند. نمونه آن را در دعوت گزینشی جمعی از فعالان فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای استان با نمایندگان اعزامی از نهاد رییس‌جمهوری شاهد بودیم، هرچند استانداری در پیامی اعلام کرد که افراد این جلسه توسط نهاد ریاست جمهوری انتخاب شده و استانداری در شناسایی و دعوت از اعضا نقشی نداشته است.

به هر روی سفر قریب‌الوقوع رییس‌جمهور مردمی به استان فرصتی خوبی برای بیان وضعیت حاکم بر استان از سوی دلسوزان و فعالان سیاسی و اجتماعی استان است و امید می‌رود در این سفر نیز با نگاه‌های گزینشی استانداری و مجموعه روابط عمومی آن روبرو نشویم.


انتهای پیام / روزنامه دیده‌بان زاگرس
دیده‌بان زاگرس امروز
آرشیو

یادداشت
آرشیو