دو اقامتگاه بوم‌گردی در چهارمحال و بختیاری به بهره‌برداری رسید

کد خبر: 1770-30330 گروه: اخبار
1403/03/30 23:11

سمیه رئیسی دهکردی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: دو اقامتگاه بوم‌گردی در این استان تکمیل و بهره‌برداری شد.

علیرضا جیلان تأکید کرد:‌ این اقامتگاه‌های بوم‌گردی در شهر بلداجی شهرستان بروجن و در شهر اردل مرکز شهرستان اردل به بهره‌برداری رسیده‌اند.

وی افزود:‌ اقامتگاه بوم‌گردی کاجَم بلداجی شهرستان بروجن در زمینی به وسعت دو هزار و 500 مترمربع اجرا و برای راه‌اندازی آن ۶۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی تأمین و سرمایه‌گذاری شده است.

جیلان تصریح کرد:‌ با تکمیل و بهره‌برداری از اقامتگاه بوم‌گردی کاجَم بلداجی شهرستان بروجن زمینه اشتغال مستقیم برای هشت نفر فراهم شد.

وی یادآور شد: رستوران بزرگ با ظرفیت سرویس‌دهی به حداقل یک‌هزار نفر و فعالیت کارگاه گزسازی از مهم‌ترین زیرساخت‌های اقامتگاه بوم‌گردی کاجَم بلداجی شهرستان بروجن به‌شمار می‌رود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری همچنین از بهره‌برداری اقامتگاه بوم‌گردی اردل خبر داد و گفت: این طرح در زمینی به وسعت ۷۰۰ مترمربع اجرا شده است.

وی تأکید کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از اقامتگاه بوم‌گردی اردل زمینه اشتغال مستقیم برای پنج نفر فراهم شد.

جیلان افزود: برای اجرای این طرح ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۱۸ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری و ۱۲ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی تأمین شده است.


انتهای پیام / روزنامه دیده‌بان زاگرس
دیده‌بان زاگرس امروز
آرشیو

یادداشت
آرشیو