آنها که رای نمی‌دهند بخوانند !!

کد خبر: 1774-30402 گروه: یادداشت
1403/04/02 22:44

طهماسبی

هدف نوشتار زیر کسانی است که نمی‌خواهند رای بدهند یا هنوز تصمیم قطعی برای رای دادن نگرفته اند .

در جلسه ای چهل پنجاه نفره ای دعوت بودم که برخی می‌گفتند هنوز تصمیم به مشارکت در انتخابات نگرفته اند یا اصلا رای نخواهند داد .

هر کسی دلایل خودش را داشت و قابل احترام ، اما در پاسخ آنانی که می‌گفتند رای  نمی‌دهیم تا مشروعیت نظام زیر سوال برود یا پزشکیان از خودشان است یا اینهمه رای دادیم آخرش چه شد ؟ گفتم ؛

 اولا مگر در انتخابات اسفند که ۸ درصد تهران رای دادند و بقول شما مشروعیت زیر سوال رفت کسی عذرخواهی کرد ؟ کک کسی گزیده شد ؟

دوما اینکه میفرمایید پزشکیان از خودشان است کسانی که انتخابات ۷۶ را به یاد دارند یادشان هست بعضی ها  می‌گفتند خاتمی از خودشان است ، واقعا از خودشان بود ؟!!

سوما اینکه میفرمایید اصلا رای نمی‌دهیم ؛ آیا جرات دارید قوانینی که مجلس حداقلی با دولت حداقلی تصویب میکنند را اجرا نکنید ؟!

ببینید دوستان ؛

کانون های قدرت در کشور ما متعدد است که می‌توانند براحتی روی برنامه ها و سیاست های داخلی و خارجی کشور تاثیر بگذارند . اینکه فرض کنیم رئیس جمهور همه کاره مملکت است سخت در اشتباهیم .اگر فرض کنیم رئیس جمهور فقط بیست درصد اختیارات واقعی و قانونی را داشته باشد همینکه نماینده ای داشته باشیم تا صدای ملت باشد آیا باید این نماینده را هم از دست داد ؟

بنظر اینجانب شعارهای عوامفریبانه اقتصادی و فرهنگی و سیاسی پنج کاندیدا حتی از نظر خودشان شدنی نیست چه رسد به نظر کارشناسان خبره و مجرب صاحب اندیشه !!

دوستان عزیز؛

گول نخوریم ، ما به این زودی ها از تحریم کشورهای دنیا خلاص نخواهیم شد ، ترامپ رئیس جمهور آمریکا می‌شود و سرمست از قدرت ، چوب لای چرخ اقتصاد ما خواهد کرد ، فروش نفت و درآمد کشور محدود است ، بسیاری از این شعارها ، درآمد کلان و ارتباط گسترده با دنیا می‌خواهد که نداریم و نخواهیم داشت . لذا تنها کسی که می‌تواند شکاف فرهنگی اجتماعی ملت با حکومت را کم کند و ارامش نسبی به جامعه تزریق نماید از بین این شش نفر کاندیدا ، فقط مسعود پزشکیان است و بس ، البته آنهم اگر بگذارند !!!

سخن آخر اینکه ؛

 همه چیز را سیاه یا سفید نبینیم ، ما مردم می‌توانیم در زمین حکومت بازی کنیم ، گل بزنیم و پیروز شویم ، اگر بتوانیم فقط بیست درصد حقوق شهروندی و اساسي نگرفته مان را توسط آقای پزشکیان بگیریم باید مشارکت کنیم .

برادران و خواهران عزیز ؛

ما راهی جز کنشگری مدنی برای رسیدن به آینده ای روشن برای آیندگان و فرزندانمان نداریم ، بعنوان یک روزنامه نگار مستقل می‌گویم ؛ کشور نیاز به یک نگاه فراجناحی دارد و این پزشکیان است که می‌تواند همه را زیر یک چتر جمع کند و کشور را از بحران‌ها متعدد عبور دهد ، پس بیایید با مشارکت حداکثری به او رای دهیم و تا آخر از ایشان حمایت کنیم .


انتهای پیام / روزنامه دیده‌بان زاگرس
دیده‌بان زاگرس امروز
آرشیو

یادداشت
آرشیو