افزایش سرمایه در شرکت فولاد تاراز به تصویب مجمع رسید

کد خبر: 597-00622 گروه: اخبار
1400/06/22 15:49
افزایش سرمایه در شرکت فولاد تاراز به تصویب مجمع رسید

با تشکیل نشست مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد تاراز افزایش سرمایه این شرکت به میزان ۲۱۹ درصد مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فولاد تاراز، روز یکشنبه (۲۱ شهریورماه) نشست مجمع فوق‌العاده  این شرکت با حضور ۹۴.۸ درصدی سهامداران برگزار شد و سهامداران با افزایش سرمایه این شرکت از ۲۳۵۰ میلیارد ریال کنونی به ۷۵۰۰ میلیارد ریال موافقت کردند.

افزایش سرمایه فولاد تاراز به منظور اجرای طرح توسعه این شرکت برای تبدیل کلاف های گرم فولادی به کلاف خام با پیاده سازی پروژه‌های خط اسیدی‌شویی و خطوط نورد سرد تک قفسه ای تعریف شده است و درصورت تحقق کامل تا ۴۵۰ هزار تن کلاف خام در سال تأمین خواهد شد و بخش عمده ای از این کلاف ها برای تغذیه خط گالوانیزه موجود فولاد تاراز مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

طرح توسعه مذکور شامل خطوط اسیدشویی، نورد تک قفسه ای۱۲۵۰  و نورد تک قفسه ای  ۱۴۵۰ است و پیش بینی  می‌شود فاز نخست آن در سه ماهه اول ۱۴۰۱به بهره‌برداری برسد  . سرمایه مورد نیاز در این طرح ۶۱۵ میلیارد تومان محاسبه شده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن سال‌ پیش مصوب شد. پروژه توسعه شرکت در حال حاضر در مرحله تکمیل فونداسیون نوردها و نیز باز سازی و تکمیل تجهیزات خطوط نورد خریداری شده میباشد .همچنین این افزایش سرمایه در قالب تأسیس و سرمایه‌گذاری در شرکت نورد فولاد زرین شهرکرد صورت خواهد گرفت که ۹۹.۷ درصد از سهام آن به فولاد تاراز تعلق دارد.

فولاد تاراز یکی از پنج تولیدکننده عمده ورق‌های گالوانیزه در ایران است و طرح توسعه آن در راستای اهداف کلی صنعتی کشور و توسعه منطقه  صورت می‌گیرد. با تحقق کامل طرح توسعه‌ای فولاد تاراز، ۶۰ درصد از ورق‌های خام تولیدی به مصرف تولید واحد گالوانیزه در خود شرکت خواهد ‌رسید و مابقی تا زمان پیاده سازی توسعه مرحله دوم تکمیلی زنجیره تولید محصول سرد برای تامین نیاز کلاف خام شرکت های تولید کننده کلاف قلع اندود و گالوانیزه در منطقه خواهد رسید. پیش‌بینی می‌شود این طرح توسعه تا ۱۴۰۳ بصورت ۱۰۰ درصد به بهره برداری برسد.


انتهای پیام / روزنامه دیده‌بان زاگرس
دیده‌بان زاگرس امروز
آرشیو

یادداشت
آرشیو