امسال ۷۴ هزار و ۴۴۹ مسافر در چهارمحال و بختیاری اقامت پیدا کردند

کد خبر: 1686-30202 گروه: اخبار
1403/02/02 22:07

سمیه رئیسی دهکردی

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: ۷۴ هزار و ۴۴۹ مسافر و گردشگر از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۲۵ فروردین‌‌ماه ۱۴۰۳ در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری این استان اقامت پیدا کردند.

هادی قاسمی نافچی تأکید کرد: ۴۲ هزار و ۹۱۸ نفر برابر ۵۷.۶۵ درصد در اقامتگاه‌های رسمی، ۲۹ هزار و ۷۳۶ نفر برابر ۳۹.۹۴ در اقامتگاه‌های غیررسمی و یک‌هزار و ۷۹۵ نفر برابر ۲.۴۱ در اقامتگاه‌های اضطراری چهارمحال و بختیاری اقامت داشتند.

وی افزود: مجموع ۴۲ هزار و ۹۱۸ نفر اقامت رسمی در مراکز اقامتی دارای مجوز زیرمجموعه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری و ستادهای اسکان استان بوده است.

قاسمی تصریح کرد: در این مدت ۱۸۹ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی بین‌راهی استان انجام شد.

وی یادآور شد: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تاکنون ۱۰۷ هزار و ۴۴۱ گردشگر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی چهارمحال و بختیاری بازدید کردند.

قاسمی اضافه کرد: از این تعداد بازدید ۴۳ هزار و ۸۱۸ مورد مختص جاذبه‌های طبیعی، ۲۳ هزار و ۲۱ مورد مربوط به جاذبه‌های تاریخی، ۲۱ هزار و ۹۲۶ مورد مرتبط با جاذبه‌های دست‌ساز، ۱۱ هزار و ۳۹۰ مورد مخصوص جاذبه‌های مذهبی و هفت هزار و ۲۸۶ بازدید ویژه موزه‌های چهارمحال و بختیاری است.


انتهای پیام / روزنامه دیده‌بان زاگرس
دیده‌بان زاگرس امروز
آرشیو

یادداشت
آرشیو