کمیته امداد ضامن طرح‌های اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار

کد خبر: 1195-20310 گروه: اخبار
چهارشنبه, 10 خرد 132 23:29
کمیته امداد ضامن طرح‌های اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با تشکیل صندوق تضمین، از سال‌جاری برای زنان سرپرست خانوار که برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی مشکل ضامن دارند، کمیته امداد ضامن این افراد می شود.

سید مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در جشنواره مهر رضوی در مجتمع لاله شهرکرد افزود: کمیته امداد طی ۴۴ سال گذشته برکات و دستاوردهای بسیاری داشته و همواره به این دغدغه قرآنی و دینی امام خمینی(ره) که گره گشایی از کار محرومان است، عمل کرده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)، توانمندسازی و مهارت آموزی را از مهمترین سیاست‌های این نهاد اعلام کرد و گفت: در همین راستا سه رکن توانمندسازی شامل اشتغال، مسکن، خودباوری و خوداتکایی در دستور کار قرار گرفته است.

بختیاری تصریح کرد: به دنبال اجرای این طرح، امروز ۲ هزار مددجو در استان توانمند و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می شوند.

وی با بیان اینکه ۵۴ درصد مددجویان کمیته امداد، زنان سرپرست خانوار هستند، خاطرنشان کرد: زنانی که طرح اشتغالزایی آنها تصویب شود و مشکل ضامن داشته باشند، کمیته امداد ضمانت می کند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: به جز مددجویان به کسانی که تحت پوشش نیستند اما نیازمندند با حمایت مسوولان می‌توان به آنها نیز وام اشتغال دهیم.

بختیاری افزود: در بودجه ۱۴۰۲ ، برای صندوق امداد ۲۰۰ میلیارد تومان آورد اولیه پیش بینی شده است.


انتهای پیام / روزنامه دیده‌بان زاگرس
دیده‌بان زاگرس امروز
آرشیو

یادداشت
آرشیو